Próbálkoztam innen-onnan, aztán több receptből született, ami talán most már megmarad. Nem igazán jött be a grízes változat, de a teljesen puddingos sem, így azt találtam ki, hogy felesbe készítem el a két krémet és összekeverem, azt hiszem ez a változat lesz a mi kedvencünk.
Aki már készített ilyet, tudja, hogy ezt a sütit 1 nappal korábban kell elkészíteni, hogy átpuhuljon a tészta, de nyugodtan elkészíthető 2 nappal előbb is, főleg akkor jó ez, ha kevés időnk van azon a napon, amikor szükségünk lesz a sütire, és így előre dolgozhatunk.
A krém készítésével kezdjünk, mert időbe telik míg az kihűl nekünk!
Hozzávalók a tésztához: 18 dkg porcukor
2 db egész tojás
6 dkg vaj vagy Rama
3 evőkanál méz
5 evőkanál tej (én 7 evőkanállal tettem bele, így könnyebb
volt a tésztát nyújtani)
60 dkg finomliszt
2 kávés kanál szódabikarbóna
csipet só
A tészta receptet itt találtam, és eszerint készítettem el.
1.A tészta hozzávalóit a liszt és a szódabikarbóna kivételével egy lábasba összemelegítem, majd tűzről levéve belekeverem a lisztet és a szódabikarbónát.
2. Amikor elkészítettem, lemérem és 4 egyenlőre részre osztom, majd a kis gombócokat visszateszem a lábasba és lefedem, így folyamatosan melegen tartom és könnyebb lesz nyújtani.
3. Egymás után sütőpapíron, azaz 2 sütőpapír között nyújtottam a tésztát lisztezés nélkül, kb. 6 percig sültek előmelegített 180 °C-os sütőben, rácson hagytam kihűlni.
4. A megfelelő tepsi méret 26 cm x 35 cm én most ettől nagyobbra nyújtottam, a tésztával nem is volt baj, de a krém így kevésnek bizonyult, így inkább ez a megadott méret lesz a tökéletes.
Krémhez valók: 7 dl tej
3 evőkanál gríz
1 csg. vaníliás pudingpor
1 csg. vaníliás cukor
20 dkg vaj vagy Rama
25 dkg porcukor
1 citrom leve (elhagyható)
1 kicsi ampulla rumaroma
Baracklekvár a középső réteghez.
1. 3,5 dl tejet felmelegítettem és 3 púpozott evőkanál grízzel sűrűre főztem,
egy leveses tányérba tettem és betakartam Folpack fóliával,
hogy ne tudjon bebőrözni.
2. 3 dl tejet felforraltam és a 0,5 dl-ben csomómentesre keverem a puddingot,
hagyományosan elkészítem, annyi, hogy sűrűbb lesz, mert kevesebb a tej
mennyisége, ezt is ugyanúgy letakarom, mint a grízt fóliával és hagyom
mindkettőt kihűlni.
A vajat a porcukorral és vaníliás cukorral habosra keverem hozzáadom a kihűlt grízt és puddingot, valamint a citrom levét és a rumaromát, jól összedolgozom a krémet, egy kicsit habos is lehet. Ezt újra lemérem és két részre osztom.A sorrend: Lap-Krém-Lap-Baracklekvár-Lap-Krém-Lap- Csokimáz v. Porcukor
A csokimázzal nem vacakoltam, volt itthon tortabevonóm és az jött a tetejére, 150 g gőz felett felmelegítve és két evőkanál étolajjal elkeverve, így könnyebb majd szeletelni.
Van aki nem szereti csokimázzal, akkor csak egyszerűen porcukorral megszórni a tetejét.
... és ez a végeredmény
Jó nassolást kíván!
4 megjegyzés:
Megint sokat tanultam Tőled :)
Látom, van Thermomixed, szereted? Nekem is van, de ritkán használom, utálom mosogatni, főleg, amikor a kést is ki kell szedni belőle. A férjem macerál is vele, idézem: miért nem használod, hisz elmosogatja magát :) Anno ez volt a varázsszó, amikor megvettük.
A krémeshez visszatérve, a tésztakészítést ki fogom így próbálni, erről a megoldásról még nem hallottam.
Igen, már most 5 éve, én nagyon szeretem, a krémleveseket ebbe készítem, a kakaóskalácshoz ezzel kevertem össze a kakaót, vajat, cukrot, mert amúgy nem egy nyerö munka. A mézesnek a krémjét is ezzel keverem össze,én nem adnám semmiért, nem bántam meg, hogy megvettem. A kenyereket is ezzel dagasztom, szóval nagyon sok mindenre használom, és nem szoktam kiszedni a kést, csak ha nagyon muszáj, a mosogatógépbe teszem ugyanúgy, mint bármi más edényt :)
Ez a mézes nagyon tetszik, főként a puding miatt:))
Nekünk tényleg nagyon ízlik így, próbáld ki Judit :)
Megjegyzés küldése